FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NAŠE AKCE, REKLAMA

Vizovické vrchy - tipy na výlet

7.8.2005 | Otakar Brandos

KLÁŠŤOV

Nejvyšší vrchol Vizovické vrchoviny nacházející se v jeím podcelku – Komonické vrchovině. Vrchol se nachází asi 7 kilometrů od Vizovic, z nichž tady vede výstupová cesta. Na vrcholu se nacházejí pozůstatky prehistorického hradiště, na jehož místě stálo později hradiště slovanské. Zbytky jeho valů jsou již ale zarostlé lesem. Na nejvyšším bodě se nachází skalisko zvané Čertův kámen.

ZÁMEK VIZOVICE

Monumentální barokní zámek z let 1750 - 70 postavený na místě kláštera založeného v polovině 13. století. Kolem zámku byl v minulosti vysázen anglický a zámecký park. V zámku se zachovaly bohaté interiéry, sbírky obrazů, nábytku a porcelánu. Hodnotná je i výzdoba zámecké kaple. V budově zámku je umístěna rovněž expozice oblastního muzea ve Zlíně. Otevřeno Květen až srpen 9 - 12 a 13 - 17 h, duben, září a říjen 9 - 12 a 13 - 16 h denně mimo pondělí a soboty dopoledne, neboť na zámku se konají svatby.

VLČNOV

Významná obec Slovácka, ve které se každoročně v květnu konají jízdy králů. Obec se nachází asi 15 km jihovýchodně od Uherského Hradiště.

UHERSKÝ BROD

Uherský Brod, který se nachází asi 14 kilometrů východně od Uherského Hradiště je pravděpodobným místem narození J. A. Komenského. Ve městě se nachází muzeum J. A. Komenského, před kterým stojí jeho pomník.

ZLÍN

Významné město ležící v údolí řeky Dřevnice. Významné průmyslové centrum této oblasti. Město je známo především díky svému obuvnickému a gumárenskému průmyslu a nerozlučně je spjato se jménem Tomáše Bati. Ve městě stojí za návštěvu Obuvnické muzeum, v historické části města pak barokní, původně renesanční, zámek, ve kterém se nachází sídlo oblastního muzea ve Zlíně s expozicí cestovatelů Zikmunda a Hanzelky. Ve městě se každoročně koná Mezinárodní festival filmů pro děti.

ZOO ZLÍN

ZOO Zlín

Poměrně velké zoologická zahrada kousek od Zlína, která v minulosti nesla jméno Lešná. Spatřit tady můžete zvířata z řady kontinentů - Evropy, Asie, Afriky, Austrálie i Ameriky. V této ZOO nejsou typické klece, ale převládají poměrně prostorné výběhy zvířat, ve kterých společně žijí savci i ptáci jednotlivých zoogeografických oblastí. V areálu naleznete nádherný zámeček Lešná. Další info na www.zoolesna.cz.


+ Biele Karpaty + Bukovské vrchy + Cerová vrchovina + Chočské vrchy + Javorníky + Kysucké Beskydy + Kremnické vrchy + Krupinská planina + Malá Fatra + Malé Karpaty + Muránska planina + Nízké Tatry + Oravské Beskydy + Pieniny + Poľana + Považský Inovec + Slovenský kras + Slovenský ráj + Štiavnické vrchy + Strážovské vrchy + Súľovské vrchy + Velká Fatra + Vihorlat + Vysoké Tatry + Západní Tatry - Roháče + Černá hora + Horhany + Polonina Boržava + Polonina Svidovec + Apuseni + Banát + Fagaraš + Retezat + Rodna + Vilcan