FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NAŠE AKCE, REKLAMA

Červená značka na hřebeni Svidovce

26.8.20010 | Aleš Kučera, foto Vasyl Hutyrjak

Z prostředků soukromých dárců, kterých je bohužel tento rok minimum, a díky dobrovolnické práci desítky nadšenců pokračuje po malých úsecích značení turistických tras v ukrajinských Karpatech, v Zakarpatské oblasti, kam jezdí především čeští turisté a české turistické kanceláře.

Nástup na Drahobrat

Za prostředky, které se nám podařilo opravdu složitě nastřádat, jsme nakoupili a připravili smaltované směrovky, ukrajinští kolegové z nadace Karpatské stezky je osadili v Jasini a vyznačili hřebenový úsek červené značky směrem do Usť Čorné po Svidovci (na kamenech podél hřebenové cesty) dále od vrcholu Stih 1 704 m nad Dragobratem na vrchol Trojaska 1 702 m a Ungarjaska 1 707 m (celkem cca 11 km, vyznačeno bylo 62 červených pásových značek).

Tímto bylo finalizováno značení na hřebeni na Svidovci mezi Jasiňou a Usť Čornou nad rámec projektu (podle projektu ukrajinské Horské služby bylo plánováno značit pouze nástupy na hřebeny k hranici lesa - poloniny). O značení na Svidovci a v okolí Dragobratu jsme již informovali v samostatném článku.

Instalace značkařských kůlů dá zabrat…

Prosíme jakékoli dárce, kteří by přispěli na projekt značení turistických tras v ukrajinských Karpatech, též turistické cestovní kanceláře, které trasy využívají při svých zájezdech, aby podpořili tento ojedinělý projekt.

Pokud vás náš projekt oslovil a i vám je líto, že finance z nadnárodních grantů k takovýmto aktivitám nedorazí, přestože takovéto projekty mají smysl - o čemž jsme přesvědčeni, můžete nám zaslat i pár korun na konto Karpatského turistického spolku - CAV na budování turistického značení na území bývalé Podkarpatské Rusi, dnes v Zakarpatské oblasti Ukrajiny, které bude pokračovat i v dalších letech. Více o Usť Čorné a Koločavě naleznete na samostatných stránkách.

Číslo účtu CAV: 166 274 6359/0800, IBAN: CZ50 0800 0000 0016 6274 6359, název účtu - Karpatský turistický spolek, Česká spořitelna, Ostrava.

Ve zprávě pro příjemce, prosím, uveďte "znaceni 2010" a "jméno dárce" (příp. mailem zašlete i kontakt a spojení). Seznam dárců uvádíme na následující stránce, jim děkujeme, jakož i neúnavným dobrovolníkům a spolupracovníkům na Ukrajině.

Instalace kůlu nad Dragobratem Další z červených značek na hřebenovce Svidovce

Oblíbený portál Hauzi.cz Vám nabízí na výběr chaty a chalupy ze všech koutů země.

Dopřejte si ubytování na horách.

Tip na ubytování v Česku - ubytování Krkonoše.

Tip na ubytování na Slovensku: ubytovanie Vysoké Tatry.