FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NOVÉ ČÍSLO TREKINGU
Nové číslo Trekingu
NAŠE AKCE, REKLAMA
ANKETA NA KARPATY.NET

Jízní řády - vlaky na Zakarpatské Ukrajině

20.6.2006 | Aleš Kučera

Několik informací k dopravě vlakem na UZ

Železniční doprava Ukrajinských železnic (UZ) prošla za poslední desetiletí významnou přeměnou a modernizací - přestože je četnost spojů výrazně nižší, v cílové stanici jste díky vyšším rychlostem (60 až 80 km/h) ve stejnou dobu. Vlaky již nejsou díky levnější konkurenci všudypřítomných maršrutek přeplněné a některé soupravy mají dřevěné lavice nahrazeny klasickou koženkou. Na trati Užhorod – Čop – Batěvo – Chust jezdí i dva vlaky povyššenoj komfortnosti (což odpovídá našim běžným motorákům, nikoli nějaké vyšší kvalitě)… Aktuální jízdní řády lze nyní stáhnout již i z oficiálního webu UZ www.railway.lviv.ua. Jízdní řády vlaků jsou však uvedeny samostatně po jednotlivých spojích, námi uvedené jízdní řády jsou platné pro minulý grafikon. Jízdní řády regionálních vlaků primiskich - příměstských) v Zakarpatské oblasti naleznete na www.railway.lviv.ua a v Ivano-Frankovské oblasti na www.railway.lviv.ua a ve Lvovské oblasti www.railway.lviv.ua.

Užhorod - Čop - Batěvo - Vinohradovo - Chust - Teresva - Solotvina
6535 R 804 6541 6545 R 802 6551 6553
Užhorod 5.35 8.40 8.53 12.40 17.53 19.53 20.42
Čop Pas. st. 6.20 ---- 9.37 13.25 ---- 19.55 21.28
Čop Sort. p. ---- 9.09 ---- ---- 18.22 ---- ----
Batěvo - příj. 6.50 9.36 10.06 13.54 18.44 20.24 21.56
6588 6572 6576 ¦ 6578 6582 6584 ¦ 6586 6588
Batěvo 7.10 9.38 10.30 14.15 17.15 18.46 20.28 23.05
Berehovo 7.51 10.11 11.15 14.57 17.57 19.16 21.17 23.48
Vinohradovo 5.07 8.52 11.02 12.15 15.58 19.08 19.58 22.20 00.53
Korolevo 3.42 5.45 9.40 11.28 13.12 16.53 19.35 20.20 22.52 1.13
Chust 4.24 6.23 10.21 11.58 13.47 17.41 20.46 23.31
Ťačev 5.20 7.15 11.19 14.36 18.35 21.30 00.21
Teresva 5.48 7.50 11.42 14.58 19.02 00.42
Solotvina 6.39 8.46 12.40 16.10 19.54 1.35


Solotvina - Teresva - Chust - Vinohradovo - Batěvo - Čop - Užhorod
6573 R 801 6577 6581 6583 R 803 6583 6587 6589 6593
Solotvina 4.10 6.49 9.50 13.15 16.30 20.21
Teresva 5.00 7.39 10.56 14.10 17.27 21.34
Ťačev 3.43 5.21 8.00 11.17 14.34 17.49 21.56
Chust 4.23 6.20 8.50 12.13 12.45 15.23 18.41 22.49
Korolevo 3.16 4.49 7.05 9.45 12.55 13.16 14.45 16.31 20.38 23.35
Vinohradovo 3.35 5.06 7.25 10.05 13.32 15.04 16.51 20.57
Berehovo 4.39 5.55 8.31 11.13 14.20 16.10 17.56 21.56
Batěvo - příj. 5.30 6.28 9.20 12.00 15.00 16.54 18.44 22.42
6515 ¦ 6519 6523 ¦ 6527 6529
Batěvo - odj. 5.43 6.31 9.53 14.07 15.05 18.12 19.06
Čop Pas. st. 6.24 7.10 10.32 14.46 15.43 18.53 19.49
Užhorod 7.02 7.41 11.12 15.28 16.25 20.17 20.27

  • v úseku Batěvo – Korolevo - Chust - Ťačev – Solotvina jezdí motorové jednotky Ganz D1 (4 vagony)


  • při cestě z Užhorodu a Čopu směrem na Chust je třeba použít do stanice Batěvo elektrickou jednotku (zpravidla směr Mukačevo) a v Batěvu přestoupit na motorový vlak směrem na Korolevo, Chust a Solotvinu


  • v uvedeném jízdním řádu jsou kurzívou uvedeny vybrané přípoje ve stanici Batěvo od (do) Užhorodu a Čopu


  • spoje R 801, 802, 803, 804 jsou nazývané jako "pojezd povyššenoj komfortnosti" (vlak vyšší kvality = vagony mají místo dřevěných lavic lavice koženkové, v prostřední části se nachází bufet) – na tento motorový vlak není třeba příplatek ani místenky


  • spoje R 801, 802, 803, 804 jsou vedeny jako přímé spoje z Užhorodu přes Čop přímo bez přestupu přímo do stanic na trati Batěvo – Chust, resp. Ťačev


  • v jízdním řádu jsou uvedeny orientační časy vybraných spojů v důležitých stanicích


  • UZ mají změnu jízdního řádu k 27.5.2006



  • Čop - Batěvo - Mukačevo - Svaľava - Volovec - Skotarskij - Lavočné - Skole
    6502 R830 R416 6504 R126 R8 R208 R338 R808 R82 R108 R526
    Užhorod 5.17 6.28 (z Košic) 14.13 14.53 15.53 16.30
    Čop příj. 5.40 6.56 10.40 14.45 15.21 16.21 16.58
    Čop odj. 5.50 7.20 11.13 12.35 15.09 15.46 16.46 17.26 17.38
    Batěvo 6.13 7.43 11.36 13.00 15.31 16.10 17.10 17.50 18.03
    Mukačevo 6.30 7.00 8.33 8.45 12.22 13.45 16.10 16.52 17.19 17.54 18.32 18.45
    Svaľava 7.17 7.37 9.14 9.29 13.02 14.25 16.42 17.27 17.56 18.34 19.10 19.30
    Volovec 8.24 8.13 10.02 10.16 13.48 15.11 17.26 18.13 18.33 19.20 19.58 20.20
    Skotarskij 8.42 8.23 10.12 10.30 13.58 15.22 17.36 18.23 18.48 19.32 20.08 20.32
    Beskid 8.59 8.44 10.24 10.53 14.12 15.35 17.48 18.36 19.05 19.48 20.27 20.53
    Lavočné 9.27 9.00 10.56 11.10 14.34 16.00 18.15 18.58 19.22 20.12 20.52 21.18
    Skole (cca) 10.30 10.00 12.00 --- 15.30 17.00 19.15 20.00 20.20 21.00 22.00 22.10


    Skole - Lavočné - Skotarskij - Volovec - Svaľava - Mukačevo - Batěvo - Čop
    6501 R207 R515 R81 R107 R537 R807 R13 6505 R7 R505 6507 R829
    Skole (cca) --- 4.00 4.45 6.30 7.15 8.15 8.45 9.15 11.10 12.15 13.00 --- 16.50
    Lavočné 4.52 5.31 6.12 7.50 8.30 9.36 9.58 10.37 12.18 13.44 14.46 16.43 18.01
    Beskid 5.12 5.53 6.26 8.02 8.43 9.48 10.11 10.51 12.34 13.57 14.58 16.58 18.14
    Skotars. 5.32 6.13 6.41 8.19 9.00 10.08 10.30 11.07 12.52 14.15 15.12 17.15 18.31
    Volovec 5.53 6.37 7.05 8.42 9.25 10.31 10.45 11.30 13.05 14.38 15.38 17.33 18.43
    Svaľava 6.40 7.18 7.46 9.17 10.02 11.10 11.21 12.06 13.54 15.15 16.15 18.20 19.14
    Mukač. 7.35 8.02 8.24 9.55 10.41 11.55 12.04 12.49 14.45 15.58 17.01 19.20 19.44
    Batěvo 8.35 10.26 11.14 12.35 13.27 16.46 17.38 20.19
    Čop příj. 9.00 10.50 11.37 13.00 13.50 17.15 18.00 20.39
    Čop odj. 9.28 11.10 12.03 13.28 14.14 19.40 18.20 20.49
    Užhorod 9.58 11.40 12.33 13.58 14.45 (KE) 18.50 21.18


    Přípoj Mukačevo - Čop
    6519 6523 6525 6507
    Mukačevo 9.04 13.18 15.26 20.24
    Batěvo 9.53 14.07 16.11 21.15
    Čop příj. 10.22 14.36 16.40 ---
    Čop odj. 10.32 14.46 17.13 ---
    Užhorod 11.12 15.28 17.47 ---

  • vlaky mezi Užhorodem, Čopem a průsmykem Skotarskij dále pokračují na Stryj, Lviv, příp. Kijev (do centrální Ukrajiny)


  • pokračováním rychlíku "Dukla" R221 / R220 z Košic, který veze v úseku Košice – Čierna n. T. – Čop vozy 2. třídy, při cestě dále z Čopu je třeba přestoupit do osobních vozů UZ


  • příměstské osobní vlaky mezi Mukačevem, Skotarskij a Lavočné, resp. Skole (spoj 6502 a 6505) jsou vedeny jako elektrické jednotky ("panťáky"), případně jako osobní vozy s el. lokomotivou


  • přeprava cestujících v dálkových vlacích je na krátké vzdálenosti možná ve vybraných vozech


  • návazné přípoje ze stanice Mukačevo směr Batěvo, Čop a Užhorod jsou uvedeny kurzívou, většinou se jedná o příměstské vlaky na rameni Mukačevo – Čop - Užhorod



  • Čop - Batěvo - Mukačevo (Příměstské vlaky)
    6504 6535 6537 6541 6545 6549 6551 6553 6555
    Užhorod --- 5.35 7.05 8.53 12.40 17.14 18.53 20.42 21.22
    Čop příj. --- 6.10 7.59 9.27 13.15 17.50 19.29 21.18 21.56
    Čop odj. --- 6.20 8.19 9.37 13.25 18.02 19.55 21.28 22.07
    Batěvo 5.54 6.52 8.52 10.08 14.04 18.50 20.26 21.58 22.54
    Mukačevo 6.47 7.44 9.50 10.58 14.55 19.37 21.15 22.47 23.46


    Mukačevo - Batěvo - Čop (Příměstské vlaky)
    6515 6517 6519 6523 6525 6527 6529 6507
    Mukačevo 4.58 6.23 9.04 13.18 15.26 17.21 18.17 20.24
    Batěvo 5.43 7.07 9.53 14.07 16.11 18.12 19.06 21.15
    Čop příj. 6.14 7.36 10.22 14.36 16.40 18.43 19.35 ---
    Čop odj. 6.24 8.00 10.32 14.46 17.13 18.53 19.49 ---
    Užhorod 7.02 8.36 11.12 15.28 17.47 20.17 20.27 ---

  • spoj 6517 pokračuje do Volosianki, resp. 6549 z Volosianki


  • v jízdním řádu nejsou uvedeny dálkové vlaky projíždějící po úseku Mukačevo – Čop – Užhorod (vlaky z Kijeva, Lviva, Stryje do Čopu resp. Užhorodu a spoje ze Solotvina, Chustu do Čopu, Užhorodu, resp. na Sianki a do Lvova, Charkova) a opačným směrem


  • příměstské osobní vlaky mezi Mukačevem a Užhorodem jsou vedeny jako elektrické jednotky ("panťáky")



  • Užhorod - Velký Bereznyj - Volosianki - Sianki
    6517 6519 6523 R803
    Mukačevo 6.23 9.04 13.18 (Chust)
    Batěvo 7.07 9.53 14.07 15.05
    Čop 8.00 10.32 14.46 15.43
    Užhorod 8.36 11.12 15.28 16.25
    6562 6518 R512 6564 6566 6526
    Užhorod 5.37 8.51 11.30 11.54 16.12 17.55
    Perečin 6.19 9.38 12.02 12.33 16.49 18.38
    Velký Bereznyj 7.13 10.18 12.30 13.11 17.27 19.15
    Volosianki 8.37 11.42 13.31 14.17 18.46 20.21
    Šerbin 9.03 --- 13.53 14.39 19.08 20.43
    Sianki 9.53 --- 14.25 14.57 19.30 21.04


    Sianki - Volosianki - Velký Bereznyj - Užhorod
    R511 6561 6563 6549 6565 6567
    Sianki 4.23 5.22 10.25 --- 15.55 ---
    Šerbin 4.48 5.44 10.45 --- 16.17 ---
    Volosianki 5.14 6.06 11.07 14.28 16.40 19.20
    Velký Bereznyj 6.15 7.15 12.28 15.39 18.03 20.36
    Perečin 6.52 7.59 13.09 16.15 18.40 21.19
    Užhorod 7.27 8.44 14.00 16.58 19.28 22.02
    R804 6541 6550 6553
    Užhorod 8.40 8.53 17.14 20.42
    Čop 9.09 9.37 18.02 21.28
    Batěvo 9.38 10.08 18.50 21.58
    Mukačevo (Chust) 10.58 19.37 22.47

  • vlaky mezi Užhorodem a Siankami, resp. Volosiankami jsou vedeny jako elektrické jednotky ("panťáky"), případně jako osobní vozy s el. lokomotivou


  • spoj 511 / 512 je rychlík Užhorod – Lviv – Charkov, přeprava cestujících na krátké vzdálenosti je možná ve vybraných vozech


  • návazné přípoje ze stanice Mukačevo, Batěvo a Čop jsou uvedeny kurzívou, většinou se jedná o příměstské vlaky na rameni Mukačevo – Čop - Užhorod


  • přípojné spoje R 803 / 804 jsou motorové rychlíky Chust – Batěvo – Čop – Užhorod a zpět (viz. JŘ Batěvo – Berehovo – Vinohradovo – Chust)


  • spoj 6562 odjíždí v zimě z Užhorodu v 6.43 (v Siankách v 9.53) a je určen pro lyžaře do stanice Volosianki a Sianki – v jízdním řádu je označen "sněžnyj" a jezdí ode dne vyhlášení



  • Teresva - Cimpulung la Tisa - Sighetu Marmatiei /jezdí po, st, pá)
    Sighetu Marmatiei - Valea Viseuluj - Berlebaš - Rachov (jezdí út, pá)
    Korolevo 3.42    
    Teresva - pass kontrol 5.38   16.30
    Cimpulung la Tisa - pass kontrol cca 40 min   cca 40 min
           
    Sighetu Marmatiei 8.55   18.21
           
    Sighetu Marmatiei 12.00
    Valea Viseuluj - pass kontrol 12.50 - 13.10
    Berlebaš - pass kontrol 13.17 - 13.37
    Rachov 14.30


    Rachov - Berlebaš - Valea Viseuluj - Sighetu Marmatiei (jezdí út, pá)
    Sighetu Marmatiei - Cimpulung la Tisa - Teresva (jezdí po, st, pá)
    Rachov 8.15
    Berlebaš - pass kontrol 9.10. - 9.30
    Valea Viseuluj - pass kontrol 9.38 - 9.58
    Sighetu Marmatiei 10.48
           
    Sighetu Marmatiei 9.05 18.34
    Cimpulung la Tisa cca 40 min cca 40 min
    Teresva 12.08 20.20
    Korolevo 21.35

    v úseku Teresva – Sighet jezdí 2 motorové jednotky Ganz D1 (4 vagony) - jedna v úseku Teresva – Sighet a zpět, druhá v úseku Rachov – Sighet a zpět

    na obou stranách hranice probíhá 20 minutová pasová kontrola, která je korektní a bezproblémová

    kontrola dokladů probíhá i při nástupu a výstupu z vlaku v Teresvě a Rachově. V současné době přechod není již určen pouze pro občany Ukrajiny a Rumunska, ale nyní i pro další členy Evropy

    jízdenky – v ceně cca 12 Hr za jeden úsek je možné zakoupit i ve vlaku (v případě že děžurná na stanici bude tvrdit, že vlak je určen jen pro Ukrajince a Rumuny a jízdenku nebude chtít vydat)

    spoj z Teresvy do Sighetu jede 3x týdně – pondělí, středa, pátek

    spoj z Rachova do Sighetu jede 2x týdně – v úterý a pátek; toho času doprava zastavena do odvolání

    jízdní řád pro úsek Rachov – Sighet je orientační (údaje pochází z roku 2004)

    spoje Teresva – Sighet – Rachov lze z důvodů časové náročnosti doporučit pouze příznivcům neotřelých zážitků (4 hraniční kontroly na 45 km) a milovníkům prvorepublikové nostalgie jako vzpomínka na doby, kdy po této trati jezdil peážní rychlík Praha - Jasiňa přes Teresvu – Sighet – Rachov

    jakékoli změny ve výkladu režimu přepravy občanů třetích států jsou možné, výše uvedené informace vycházejí ze zkušeností cestovatelů – nikoli z oficiálních regulí tohoto přechodu (které nejsou pro tento přechod ani známy)

    Ivano-Frankovsk / Kolomyja - Deljatyn - Vorochta - Jasiňa - Rachov
    5405 6441 6405 6445
    Ivano-Frankovsk 2.10 --- 9.15 ---
    Nadvirna 3.19 --- 10.35 ---
    Kolomyja --- 8.00 --- 21.00
    Deljatyn 4.06 9.07 11.16 22.20
    Jaremča 4.30 9.25 11.43 22.38
    Vorochta 5.35 10.32 12.50 23.42
    Voroněnka 5.53 10.50 13.08 23.59
    Jasiňa 6.34 11.29 13.52 0.35
    Rachov 7.29 12.24 14.47 1.25


    Rachov - Jasiňa - Vorochta - Deljatyn - Kolomyja / Ivano-Frankovsk
    6404 5654 6406 6442
    Rachov 8.32 12.52 15.33 19.05
    Jasiňa 9.30 13.50 16.31 20.02
    Voroněnka 10.10 14.30 17.11 20.42
    Vorochta 10.34 14.46 17.30 20.59
    Jaremča 11.41 15.49 18.35 22.04
    Deljatyn 11.59 16.07 18.57 22.25
    Kolomyja --- 17.12 --- 23.30
    Nadvirna 12.42 --- 19.38 ---
    Ivano-Frankovsk 13.52 --- 20.42 ---

    všechny vlaky jsou motorové jednotky Ganz D1

    spoje 5405, 6405 a 6404, 6406 jedou z resp. do Ivano-Frankovska

    spoje 6441, 6445 a 5654, 6442 jedou z resp. do Kolomyje

    v jízdním řádu není uveden dálkový vlak Lviv – Ivano-Frankovsk - Rachov (příj R 605 do Rachova cca 00.15 a odjezd zpět z Rachova R 606 v 1.28 h, příj. Lvov v 9.56h)

    Další související články:

    + Nové spoje do stanice Čop
    + Jízdní řád na úzkokolejce Vinohradovo - Chmelnik - Iršava
    + Jízdní řády autobusů Mapa železnic Zakarpatské Ukrajiny