FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NAŠE AKCE, REKLAMA

Nejvýchodnější slovenská sjezdovka

2.3.2009 | Aleš Kučera
Sjezdovka v Parihuzovcích

Pokud se budete toulat s lyžemi v překrásných horách v severovýchodním cípu Slovenska, v Bukovských vrších nebo v Národním parku Poloniny. Dnes prostupná hranice s Polskem umožňuje podnikat v této nedotčené části Karpat překrásné túry třeba na skialpech. Cestou si výlet můžete zpestřit návštěvou poněkud zapomenutého skiareálu, který se honosí i poměrně náročnou "černou" sjezdovkou, takže se nejedná vůbec o žádnou loučku se "šleprem".

Sjezdovka Kyčera

Dvě sjezdovky, červená a černá, se nacházejí v obci Parihuzovce, 14 km severovýchodně od Sniny, poblíž obce Hostovice a Čukalovce. Malá obec Parihuzovce s 26 obyvateli leží téměř pod hraničním hřebenem s Polskem. Lyžařský areál je majetkem TJ Spartak Vihorlat Snina, od roku 1988 zde vznikly postupně 3 vleky, lyžařské terény poskytují lyžování na 22 ha luk. 800 metrů dlouhý vlek Tatrapoma H 100, na severním svahu vrchu Kyčera (641 m n.m.), s převýšením 221 m nabízí lyžování i těm náročnějším lyžařům, v sousedství jsou i dvě "malé pomy" s délkou 500 a 550 m. Z vrcholu Kyčera vedou dvě sjezdovky, černá a červená, každá cca 1,1 km dlouhé, na kterých je od tohoto roku dobudováno i zasněžování pomocí 3 sněžných děl (z prostředků EU). Přestože je vybavení areálu skromné, provozovatel má k úpravě sjezdovek rolbu Bombardier Yeti M, kapacita vleků je cca 2 070 os/hod, celková délka sjezdovek vč. dětského svahu je 4,1 km.

Cena za půldenní jízdenku je 6 Eur, celodenní je za 10 Eur. Více o areálu najdete na www.ski.sk. O aktuálním provozu se můžete informovat na +421 911 550 618. Areál najdete na mapě VKÚ č.163 v kvadrantu 3B. Autor článku děkuje panu Jánu Špitalikovi za pozvání na lyžovačku.

Informační tabule

Oblíbený portál Hauzi.cz Vám nabízí na výběr chaty a chalupy ze všech koutů země.

Dopřejte si ubytování na horách.

Tip na ubytování v Česku - ubytování Krkonoše.

Tip na ubytování na Slovensku: ubytovanie Vysoké Tatry.