FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NAŠE AKCE, REKLAMA

Horská chata Perelisok

10.6.2013 | Aleš Kučera

Objekt nabízí přespání těsně pod hřebenem Svidovce v nadmořské výšce 1 240 m, na turistické trase z Rachova k nejvyššímu vrcholu Bliznici (1 881 m n. m.) a dále na Dragobrat. Jedná se o jedinou chatu na hřebeni poloniny Svidovec, která nabízí celoroční zázemí.

Mapa, šipkou vyznačena chata

Přístup na chatu je možný z Rachova okolo vrcholu Terentyn 1 388 m po modré značce (13 km) nebo z údolí Tisy, z obce Bylin po žluté značce (6 km).

V zimní sezoně může posloužit jako zázemí pro zimní túry a je vhodným výchozím bodem pro skialpové túry k nejvyššímu vrcholu Svidovce na Bliznicu (13 km). Je jediným záchytným bodem při túře a možným zázemím v případě změny počasí nebo nepříznivého počasí.

Chata sloužila v 70. letech jako turistická báza pro organizovanou turistiku, v 90. letech chátrala a byla před zřícením a zánikem. Díky iniciativně nového majitele byla rekonstruována a je jedinou horskou turistickou chatou na hřebenech ukrajinských Karpat s celoročním provozem.

Skromně vybavená turistická chata nabízí 40 míst k přespání (s možností zapůjčení spacích pytlů), společenskou místnost s krbem, sociální zařízení (WC + sprcha), možnost drobného občerstvení. Elektřinu dodává diesel agregát nebo malá větrná elektrárna. Nedaleko chaty v zimní sezóně funguje 450 m dlouhý lyžařský vlek "šlepr".

  • Tel.: v ČR +420 608 217 123, na Ukrajině +380 678 006 825
  • E-mail: rtmglobal@centrum.cz
  • Web: www.perelisok.wz.cz
  • Ceny ubytování: v zimě 60 UAH os/noc, v létě 30 UAH os/noc. Možnost dopravy (po domluvě) za úhradu až na chatu - v létě nákladním autem Praga V3S (max. 30 lidí), v zimě pásovým traktorem táhnoucím saně (max. 16 osob).
Chata Perelisok, Svidovec Chata Perelisok, Svidovec Chata Perelisok, Svidovec Chata Perelisok, Svidovec Chata Perelisok, Svidovec Chata Perelisok, Svidovec

Oblíbený portál Hauzi.cz Vám nabízí na výběr chaty a chalupy ze všech koutů země.

Dopřejte si ubytování na horách.

Tip na ubytování v Česku - ubytování Krkonoše.

Tip na ubytování na Slovensku: ubytovanie Vysoké Tatry.