FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NOVÉ ČÍSLO TREKINGU
Nové číslo Trekingu
NAŠE AKCE, REKLAMA
ANKETA NA KARPATY.NET

Horská chata Perelisok

10.6.2013 | Aleš Kučera

Objekt nabízí přespání těsně pod hřebenem Svidovce v nadmořské výšce 1 240 m, na turistické trase z Rachova k nejvyššímu vrcholu Bliznici (1 881 m n. m.) a dále na Dragobrat. Jedná se o jedinou chatu na hřebeni poloniny Svidovec, která nabízí celoroční zázemí.

Mapa, šipkou vyznačena chata

Přístup na chatu je možný z Rachova okolo vrcholu Terentyn 1 388 m po modré značce (13 km) nebo z údolí Tisy, z obce Bylin po žluté značce (6 km).

V zimní sezoně může posloužit jako zázemí pro zimní túry a je vhodným výchozím bodem pro skialpové túry k nejvyššímu vrcholu Svidovce na Bliznicu (13 km). Je jediným záchytným bodem při túře a možným zázemím v případě změny počasí nebo nepříznivého počasí.

Chata sloužila v 70. letech jako turistická báza pro organizovanou turistiku, v 90. letech chátrala a byla před zřícením a zánikem. Díky iniciativně nového majitele byla rekonstruována a je jedinou horskou turistickou chatou na hřebenech ukrajinských Karpat s celoročním provozem.

Skromně vybavená turistická chata nabízí 40 míst k přespání (s možností zapůjčení spacích pytlů), společenskou místnost s krbem, sociální zařízení (WC + sprcha), možnost drobného občerstvení. Elektřinu dodává diesel agregát nebo malá větrná elektrárna. Nedaleko chaty v zimní sezóně funguje 450 m dlouhý lyžařský vlek "šlepr".

  • Tel.: v ČR +420 608 217 123, na Ukrajině +380 678 006 825
  • E-mail: rtmglobal@centrum.cz
  • Web: www.perelisok.wz.cz
  • Ceny ubytování: v zimě 60 UAH os/noc, v létě 30 UAH os/noc. Možnost dopravy (po domluvě) za úhradu až na chatu - v létě nákladním autem Praga V3S (max. 30 lidí), v zimě pásovým traktorem táhnoucím saně (max. 16 osob).
Chata Perelisok, Svidovec Chata Perelisok, Svidovec Chata Perelisok, Svidovec Chata Perelisok, Svidovec Chata Perelisok, Svidovec Chata Perelisok, Svidovec