FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NAŠE AKCE, REKLAMA

Курс та обладнання для української
гірської служби

1.2.2009 | Aleš Kučera, foto Snow.cz
Lavinový kurz

Паралельно з літньою діяльністю Інтернет-порталу karpaty.net та CAV – Карпатської туристичної асоціації щодо розбудови літнього туристичного маркування, розпочався пов’язаний проект, спрямований на підтримку зимового туризму в Українських Карпатах. Його метою було вивчення досвіду попередження туристів про небезпеку сходження лавин та оснащення членів української гірської служби (ГПРЗ) лавиновими пошуковими пристроями. Професійним гарантом проекту стала Гірська служба ЧР, благодійне товариство.

Ініціаторами цього проекту були безпосередньо члени української гірської рятувальної служби (ГПРЗ), які все більше змушені допомагати передусім чеським та польським туристам, з якими стаються надзвичайні випадки (вони переважно здійснюють переходи на сніговицях та скайпальпіністських лижах). На відміну від чеських та польських скайальпіністів члени української гірської пошуково-рятувальної служби не мають стандартних лавинових пошукових пристроїв - так званих "піпаків" (маячків, які працюють на одній частоті), або лавиновими зондами.

HS Ukrajinská HS

Абсолютною необхідністю зимових переходів в українських Карпатах є аварійне обладнання та сумка на випадок непередбачених обставин, або ж комплектне обладнання для зимового кемпінгу - в цьому напрямі ми хочемо на сайті www.karpaty.net створити інформаційний сервіс для чеських та польських туристів, які прямують до Українських Карпат. Однією з основних акцій української гірської служби у торішньому сезоні був порятунок чеських туристів, які недооцінили важливість зимового обладнання та характер віддалених районів Карпат.

Частиною даного проекту є також підвищення поінформованості наших туристів про веб-сайти, тематикою яких є рекомендовані зимові маршрути та лавинонебезпечні схили, інформація про GPS ланцюгів важливих вершин, запобігання переміщення та порятунку в Українських Карпатах. Дуже важливим є заклик до наших туристів, щоб ретельно готувались та напрацьовували досвід походів у Карпатах. Бо чеські або словацькі гори (з безліччю гірських хат і мережею місцеперебувань гірської служби) зовсім не до порівняння із закинутими, розлогими та малозаселеними карпатськими горами, та отриманий досвід у наших горах часто є неадекватним.

Prohledávání laviniště

Зимовий проект 2009

Перша частина зимового проекту в Усть-Чорній і Колочаві полягає у відборі рекомендованих зимових маршрутів полониною Красна та Свидовець, встановленні інформаційних таблиць із схематичною картою, зазначенням лавинонебезпечних схилів, GPS координат і контактних телефонів найближчих відділень гірської служби - ГПРЗ.

Друга частина передбачає зазначення необхідної інформації у секції "зимовий туризм" на сторінках www.karpaty.net для планування зимового переходу – актуальні дані, принципи пересування у віддалених горах, інформацію про хатки чи будки для непередбачуваної ночівлі чи зупинки, та створення GPS щодо лавинонебезпечних схилів та контакти в української гірської рятувальної служби.

У третій частині проекту очікується, що в середині березня 2009 року буде організовано лавинні курси з українською гірською службою в околицях Свидовця чеськими фахівцями з лавин та журналу - www.snow.cz під егідою чеської та польської гірської служби, до яких ми звернулися. Партнером проекту є польський Інтернет-портал www.karpatywschodnie.pl, який буде надаватиме інформацію польським туристам.

Подяка партнерам

Namche bazar

Скайальпіністським обладнанням і лавинними пошуковими системами, з метою успішного проведення січневого зимового турнусу, чеських добровольців і членів усть-чорнянської гірської служби забезпечив Йозеф Шімунек із www.namche.cz (детальніше також на www.skitrab.cz). Із коштів від малих спонсорів - від наших друзів і активних лижників, які регулярно відвідують Карпати, був придбаний відремонтований снігоход «Буран 640 А». Він призначений в якості подарунка для відділення гірської служби в Усть-Чорній, служитиме для встановлення інформаційних щитів. А в березні, під час навчального лавинного курсу, - використовуватиметься і членами місцевої гірської рятувальної служби для можливих рятувальних акцій. Таким чином ми звертаємося до можливих зацікавлених у співпраці у цьому проекті, і дарувальників запчастин чи ременів для снігоходу «Буран 640 А». Звертайтеся до нас за електронною поштою: redakce@karpaty.net.

Інформація про лавинову небезпеку і рятувальні акції Міністерства надзвичайних ситуацій http://www.mns.gov.ua.

Спеціальні пропозиції аварійного обладнання можна знайти на www.namche.cz та скайальпіністського спорядження за спеціальними цінами можна знайти на www.namche.cz/novinky.

Zimní trasy, mapa Pozor laviny!

Další související články:

+ Horská služba v ukrajinských Karpatech
+ Sněhové laviny II, pravděpodobnost přežití v lavině
+ Opět začala lavinová sezóna
+ O lavinách
+ Jak se vyhnout lavinám
+ Základní informace o záchraně při lavinovém neštěstí

Oblíbený portál Hauzi.cz Vám nabízí na výběr chaty a chalupy ze všech koutů země.

Dopřejte si ubytování na horách.

Tip na ubytování v Česku - ubytování Krkonoše.

Tip na ubytování na Slovensku: ubytovanie Vysoké Tatry.