www.treking.cz
Home Page kontakty
kontakt
počasí
počasí
počasí online
webcam
sněhové podmínky
sníh
fórum
fórum
 
Karpaty.net
FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NOVÉ ČÍSLO TREKINGU
Nové číslo Trekingu
NAŠE AKCE, REKLAMA

Setkání vydavatelů v Bieszczadech

24.1.2007

O víkendu 20. a 21.1 se uskutečnilo v Cisně a na horské chatě Puchatka na polonině Wetlina druhé neformální setkání vydavatelů Ruthenus, Treking a Konting a jejich korespondentů. Jedním z bodu bylo upřesnění termínu tisku druhého (upraveného) vydání fotografické publikace Karpatské lesní železnice v česko-polské mutaci v červnu 2007 (www.ruthenus.pl a www.konting.cz). Kolegové z vydavatelství Treking a Ruthenus zvážili možnost vydání společného česko-polského turistické průvodce o Biesczczadech, Bukovských vrších a Vihorlatu (předpoklad v roce 2008) a úvahy případné další spolupráce na jazykových mutacích průvodců popisující nadnárodní regiony - např. Ukrajinské Karpaty nebo Vysoké a Polské Tatry.

Na vydavatelské debaty navazovalo i další setkání s nadací Zielone rowery, která buduje na pomezí polsko-slovensko-ukrajinském cyklotrasy s návaznou turistickou infrastrukturou (ubytování, stravování), aktivitami pro volný čas a tipy na kulturní zajímavosti . V tomto roce je připraveno na tisíc kilometrů cyklotras především v polských Beszczadech, slovenských Bukovských vrších s možností přejezdu po území Ukrajiny (přechod Ubľa - V. Bereznyj a Krosczenko - Wolica).

Zájmem polských kolegů z nadace Zielony Rower je společně informovat na zastřešujícím internetovém portálu o vzájemných turistických aktivitách a možnostech, např. na www.karpaty.net, zpočátku na podstránkách mikroregionů. Prvním počinem by měl být v této oblasti vznik mikroregionu "Cisna" na www.karpaty.net mj. i propagující Biesczczadskou kolejku lesnou (o historii), na které v těchto týdnech díky teplému počasí probíhá obnova trati ze Smolniku do Nowého Lupkowa. U zmíněných aktivit se potvrdila nezbytná spolupráce regionů, v daném případě polských gmin, se subjekty turistického ruchu a nadacemi podporující navazující aktivity. Od polských kolegů se může učit nejeden slovenský region…

Aleš Kučera

Polonina Wetlina

Oblíbený portál Hauzi.cz Vám nabízí na výběr chaty a chalupy ze všech koutů země.

Dopřejte si ubytování na horách.

Tip na ubytování v Česku - ubytování Krkonoše.

Tip na ubytování na Slovensku: ubytovanie Vysoké Tatry.

E-mail: redakce@treking.cz
All rights reserved • www.karpaty.net • © KARPATY.net