FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NAŠE AKCE, REKLAMA

Ukrajinské Karpaty na dobových fotografiích
a pohlednicích

16.8.2008 | Aleš Kučera
Přebal knihy

Podkarpatská Rus v letech 1919 až 1939, obrazová publikace s podtitulem "Podkarpatská Rus Vás zve" se na pultech knihkupectví objeví od 15. srpna 2008. Kniha historických pohlednic a fotografií je uspořádána ve stylu propagačních publikací a průvodců třicátých let.

Autor prostřednictvím historických pohlednic, fotografií, snímků a článků z dobových časopisů a publikací přibližuje život a krásy nejvýchodnější části první Československé republiky, dnešní Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Na 168 stranách formátu A4 najdete více než 550 fotografií a reprodukcí pohlednic doplněných o doprovodný text a dobové mapy KČST, které Vás provedou turisticky vyhledávaným územím tehdejší Podkarpatské Rusi - počínajíc hlavním městem Užhorodem na západě, přes roviny jihu a překrásné poloniny v severní části země, až k nejvyšším horám v části východní.

Rozsypalova chata

Kniha přináší mnoho zajímavých faktů a fotografií s tématikou turistiky a činnosti KČST v této části tehdejší republiky, fotografie chat KČST jsou doplněny jejich razítky a propagačními letáky. Dobové pokyny pro turistu a nezbytné místní historické reklamy knihu uzavírají. Výběr fotografií a pohlednic je uzavřen kompletním seznamem vyobrazení s přesným uvedením zdroje, samozřejmostí je seznam použité literatury i převodní tabulka současných a původních názvů městských ulic. Na předsádce nechybí historická a současná mapa Podkarpatské Rusi, resp. Zakarpatské oblasti Ukrajiny.

Autorem publikace je Petr Štěpánek, kniha z vydavatelství Konting je v prodeji již v prvních knihkupectvích v Praze - v prodejně map a průvodců v knihkupectví KIWI a v knihkupectvích Academia od příštího týdne též ve VH Gramo v Hradci Králové. Doporučená prodejní cena je 537 Kč.

Více o křtu knihy na a o publikaci a ukázky stránek najdete na uvedených lincích.

Radnice v Mukačevě Observatoř na Černé hoře Rusínský kostelík v Ploském

Oblíbený portál Hauzi.cz Vám nabízí na výběr chaty a chalupy ze všech koutů země.

Dopřejte si ubytování na horách.

Tip na ubytování v Česku - ubytování Krkonoše.

Tip na ubytování na Slovensku: ubytovanie Vysoké Tatry.