FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NAŠE AKCE, REKLAMA

Karpatské lesní železnice v centru Haliče

22.4.2008 | Aleš Kučera
Prezentace knihy

Netradiční prezentace česko-polské fotografické publikace "Karpatské lesní železnice - Karpackie kolejki lesne" se uskutečnila v tradičním kulturním a historickém centru bývalé Haliče, dnes na západní Ukrajině, ve městě Lvov. V ukrajinském nakladatelství CentrEvropy představili autoři Aleš Kučera a Aleš Bílek před desítkou ukrajinských novinářů a českých krajanů knihu většinou černobílých fotografií z lesních železnic. K setkání autorů publikace, zástupců vydavatelství Ruthenus a Konting přispěli významnou měrou právě čeští krajané ze Lvova, sdružení v krajanském spolku Česká beseda.

Tato fotografická publikace není atlasem lokomotiv ani přehledným dílem o lesních železnicích, ale představuje na více než třech stovkách fotografií nepřenosnou atmosféru lesních drah na území celých Karpat. Na 404 stranách jsou zachyceny záběry z lesních drah v Rumunsku, na Ukrajině, v Maďarsku, na Slovensku a Polsku . Jedinečné fotografie od 34 autorů nás přenesou do světa úzkorozchodek v "Karpatech bez hranic", přibližují jejich neopakovatelnou atmosféru a život lidí v okolí lesních drah v hlubokých karpatských dolinách. Více o knize na www.konting.cz.

Z prezentace

Od dubna 2008 je možné tuto výpravnou publikaci "Karpatské lesní železnice" též zakoupit ve Lvově, kde kdysi působili naši krajané třeba i při budování lesních drah v Haliči, v centru města v knihkupectví "Družba" na náměstí Mickiewicze č. 8. Za příjemné setkání a prezentaci patří poděkování panu Sergeji Fruchtovi z nakladatelství Centrum Evropy a především panu Evženu Topinkovi z České besedy ve Lvově.

Autoři

Další související články:

+ Karpatské lesní železnice / Karpackie kolejki leśne

Oblíbený portál Hauzi.cz Vám nabízí na výběr chaty a chalupy ze všech koutů země.

Dopřejte si ubytování na horách.

Tip na ubytování v Česku - ubytování Krkonoše.

Tip na ubytování na Slovensku: ubytovanie Vysoké Tatry.