www.treking.cz
Home Page kontakty
kontakt
počasí
počasí
počasí online
webcam
sněhové podmínky
sníh
fórum
fórum
 
Karpaty.net
FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NOVÉ ČÍSLO TREKINGU
Nové číslo Trekingu
NAŠE AKCE, REKLAMA

Lupkovský průsmyk

5.5.2005

Nádraží Lupkow
Jako přístup do oblasti Bieszczad lze od 1.5.2005 do 2.10.2005, po téměř pětiměsíční zimní přestávce (poslední vlak do Lupkówa jel 11.12.2004), opět využít vlakového spojení z Medzilaborců do polského Lupkówa. Vlaky budou odjíždět z Medzilaborců do Lupkówa v 7.53 hod a 16.35 hod, zpět z Lupkówa odjíždí zpět v 9.07 a 17.40 hod. Nově se podařilo i zřídit výhodnější tarif na této ojedinělé trati překonávající karpatský hřeben na východě Slovenska Lupkowským tunelem - zpáteční jízdenka v úseku Medzilaborce - Nowy Lupków nově činí 1,5 EUR - cca 60 Sk (tedy nikoli již 129 Sk jako vloni!!!). Nově je možné přepravovat v úseku Medzilaborce - Lupków i kola v rámci zjednodušené přepravy za 20 Sk, tipy na cykloturistiku v daném regionu najdete v Trekingu 2/2004.

V jízdním řádu ŽSSK je však na trati 191 uvedeno spojení pouze do Lupkówa (hraniční stanice v místě bývalé obce, zničené po válce), do 4 km vzdáleného Noweho Lupkówa by měly navazovat spoje PKP (z Lupkówa odjezd směr Zagórz v 8.38 a 17.18 h) - bližší info na rozklad.pkpik.pl.

Do oblasti Bieszczad lze pokračovat z Lupkówa buď pěšky přes Stary Lupków a Zubieňsko a po modré turistické značce po hřebeni dále na východ nebo přes louky naproti stanici Lupków přímo na hraniční hřeben, na který se na Glebokim Wierchu napojí zmíněná modrá tur. značka.

Aleš Kučera

Oblíbený portál Hauzi.cz Vám nabízí na výběr chaty a chalupy ze všech koutů země.

Dopřejte si ubytování na horách.

Tip na ubytování v Česku - ubytování Krkonoše.

Tip na ubytování na Slovensku: ubytovanie Vysoké Tatry.

E-mail: redakce@treking.cz
All rights reserved • www.karpaty.net • © KARPATY.net