FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NAŠE AKCE, REKLAMA

Маркування в околицях Усть-Чорної – серпень 2008 року

2.9.2008 | Aleš Kučera
Na horní hranici lesa, Krásna

Як і було заплановано, від 2 до 9 серпня 2008 року, вже другий рік поспіль, відбувалося виїзне маркування в околицях Усть-Чорної. Незважаючи на дуже складну ситуацію після повені в Україні, яка зачепила в основному сусідні області, гірська рятувальна служба, навіть під час нашої роботи, була змушена займатися цілим рядом завдань, пов’язаних із ліквідацією наслідків повені. Дуже складна ситуація склалася у нижніх закінченнях долин в Горганах, де паводкова вода знищила лісові дороги та русла потоків.

В усть-чорнянському виїзному маркуванні взяло участь 16 добровольців з Чехії, Польщі та України (на жаль, у зв’язку зі стихійною ситуацією з поважних причин колеги з України попросили вибачення). Був позначений раніше запланований новий маршрут з Усть-Чорної на Климову (жовтий знак, біля 7 км), який, утім, спочатку треба було прорізати бензопилою. Відновлена та закінчена була стежка з кінця долини Плайське під Сивулю (зелений знак, біля 5 км). Вона була понищена не лише внаслідок паводку, а й через нелегальну рубку дерева. Таким чином, позначений минулого року шлях треба було позначати знову. По новому був позначений, після узгодження з колегами з „Карпатських стежок”, відрізок Тавпішірка – Перевал Легіонів на синій знак (4 км), та доведений до кінця жовтий знак з Перевалу Легіонів – долина Плайська – цвинтар Легіонів (5 км). Оперативно був вичищений та прорізаний вихід по червоному знаку з Усть-Чорної на Стоги (10 км), де внаслідок тижня злив попадало кілька дерев.

Основним завданням цієї поїздки було закінчення минулорічних маршрутів та розміщення вказівників. Вони зараз розміщені під Климовою – поворот жовтого знаку, і на самій вершині Климової 1492 м. Під домінантну вершину Сивуля, на перехрестя туристичних маршрутів, до урвища Урва Пекло 1465 м, добровольці винесли найвище розміщений вказівник. Винести необхідно було і вказівник на Стоги 1378 м, на Перевал Легіонів 1100 м. Останній вказівник був розміщений у долині Плайське на повороті до Перевалу Легіонів. Винесення насамперед 2,5 метрів залізних трубок, дахових накриттів, стрілок, бетонової суміші, води на 800 метрів вгору, забрало на пошкоджених та часто важкодоступних шляхах більше часу, ніж очікувалось.

З іншого боку, у зв’язку з надзвичайною важкістю робіт (винесення матеріалу на хребет та прорізання стежок бензопилою) не вдалося здійснити дозначення відрізку синього знаку Руський Путь – Попадя, Німецька Мокра – При сліп та не був реалізований відрізок Вулшан – Стоги з причин знищення паводком доріг у долині поблизу Озорелу.

В Усть-Чорній були розміщені дві актуалізовані інформаційні таблиці і загалом було закінчено з’єднання між Колочавою та Усть-Чорною по червоному знаку через Климову та Топаз, і з’єднання Усть-Чорної з Бистрицею та Осмолодою з позначеними стежками в Івано-Франківській області через Сивулю, де знаходиться небезпечний та важкий для орієнтації відрізок біля урвища Урва Пекло (в Івано-Франківській області маркування проводить фонд „Карпатські стежки” з Калушу див www.stezhky.org.ua.

Насамперед нам хочеться подякувати добровольцям цієї акції, у якій вони взяли участь: Їржі Лібра, Крістина Суха, Їрка Крейчі, Карел Вітек, Лубомір Штанґлер, Ондржей Бехни, Гелена Кусалова, Якуб Єжік, Іґор Горжені, Петр Штєпанек, Мілан Koукал, Алеш Кучера, Яцек Внук, Пршемек Місіаґ, Дар і уш Дилаґ та Денис Добра.

Подяка належить насамперед начальнику Тячівського відділу г ірської пошуково-рятувальної служби - ГПРС Юрію Костяку та його колегові Йосипу Горкавчукові, які протягом постпаводкового тижня змогли максимально допомогти маркуванню та підготувати відмінні умови, незважаючи на попередні дні втоми. Йосипу Горкавчуку належить, тим більше, ще одна подяка за майстерне керування своїм ЗІЛом 131 у знищених долинах, де він якнайдалі вивозив добровольців, та Ігореві Горженіму за екстремальне навантаження на власний Nissan. Українській гірській службі ГПРС дякуємо за максимальну технічну та кадрову допомогу, ми дуже цінимо їхню співпрацю під час складного періоду, коли слід вирішувати набагато важливіші проблеми.

Особлива подяка належить Денису Добрі за оперативну підготовку акції під час не надто прозорого пост паводкового періоду, за координування процесу в околицях Колочави та за перевезення учасників від кордону до Усть - Чорної.

Працівники-волонтери дякують мешканцям Усть-Чорної за дружнє прийняття, передусім тим, хто подбав про їхній стан у ресторані Тетяна, коли вони поверталися з денних подорожей з шахтарськими ліхтариками аж після 21 години, а також квартир’єрові Йосипу Горкавчукові у його туристичному пансіоні. Колегові Роману Тихому з Кошиць дякуємо за оперативне придбання спальних місць до потяга для учасників під час зворотної поїздки. Учасники оцінюють і підтримку чеських туристів, яких зустрічали на стежках і які змогли оцінити складність цієї неоплачуваної роботи.

Таким чином, наприкінці літа 2008 року вдалося реалізувати

  • Полонина Красна вичищені та визначені початкові стежки на вершини Климова прямо від турбази Ялинка жовта лінія
  • Долина Плайська завершення маркування та відновлення пішохідної стежки, знищеної після рубки лісу у відрізку Плайська–Урва Пекло / зелена лінія
  • Перевал Легіонів нове маркування відрізку перевал Легіонів–Тавпішірка / блакитна лінія усе з координацією та у співпраці з українськими колегами з Івано-Франківської області Карпатські стежки
  • Визначення повороту з перевалу Легіонів до долини Плайська до кладовища польських Легіонарів жовта лінія
  • Встановлення вказівних знаків та вершинних табличок Климовую, Климова, Стоги, Урва Пекло, перевал Легіонів, долина Плайська) на залізні вказівні знаки на роздоріжжі.

не було зроблено - не вдалося реалізувати

  • Попадя - завершення маркування початкової траси Руський путь Коритвина Попадя/блакитна лінія
  • Стоги – вичищення та визначення початкової стежки з Озорелу через Вулшан на Стоги/жовта лінія
  • вичищення стежки Німецька Мокра Присліп /жовта лінія

Дякуємо всім, котрі брали особисту участь у цьому заході в Усть-Чорній, друзям з України Денису Добрі, Йосифу Горкавчуку та передусім організаторам з ГРПЗ з Усть-Чорної - Юрію Костяку.

Člověk v tísni

Проект маркування туристичних стежок частково фінансується урядом Чеської Республіки посередництвом благодійного това- риства „Людина в скруті" o.p.s.

Oblíbený portál Hauzi.cz Vám nabízí na výběr chaty a chalupy ze všech koutů země.

Dopřejte si ubytování na horách.

Tip na ubytování v Česku - ubytování Krkonoše.

Tip na ubytování na Slovensku: ubytovanie Vysoké Tatry.