FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NAŠE AKCE, REKLAMA

KARPATFEST 2007, festival o Karpatech a životě v horách - Karpaty, ekoregion evropského významu

20.4.2007 | Otakar Brandos
Donovaly, 23. – 24.6.2007

CAV Pořádá česká a slovenská sekce Karpatského turistického spolku za mediální podpory outdoorového magazínu Treking.

Karpaty. Nedozírné hluboké lesy, nepřístupná a lidskou činností téměř nedotčená údolí, poloninské louky rozezvučené cinkotem zvonců ovcí, strmé skalní stěny a nebetyčné štíty hrdě se zvedající k blankytně modré obloze. Roubené dřevěnky zastrčených vesnic a Bohem zapomenutých horských samot a Inverze v Tatrách usedlostí, dřevěné pravoslavné kostely, poslední skomírající lesní železnice poháněné párou. Stálé sílící tlak člověka na poslední neporušené horské a přírodní celky, ale i silná a životaschopná populace medvědů, vlků a dalších velkých šelem, které jsou na Evropském kontinentu největšími. Krásné a dlouhé hřebenové túry, treky okořeněné posezením u večerních ohňů s praskajícím a smolou vonícím dřevem, pečenou slaninou, ale i borovičkou, vodkou či rakijí. Posezení na salaších, noci pod širákem či v senících, nebe plné hvězd, které nejsou rušeny světly velkoměst. Nevšední zážitky, nezapomenutelná přátelství, pohostinnost a dobrosrdečnost domorodců, scenérie zarývající se nesmazatelně hluboko pod kůži. To vše jsou a to vše mohou nabídnout Karpaty, ekoregion evropského významu, poutníkovi s očima otevřenýma a se srdcem na dlani.
Plakát Svišť horský

Je hodně festivalů, ale Karpatfest je jen jeden. Je krásné toulat se zasněženými pláněmi Antarktidy či v pohodlí křesla slézat strmé osmitisícové štíty, na plachetnici přeplout Atlantik či prodírat se neprostupnou Amazonskou džunglí nebo žít mezi domorodci na Nové Guinei. Ale ruku na srdce, kolik z nás bude takovéto cesty absolvovat? Asi jen nepatrný zlomek. Ale hřebenovku Velké Fatry a Nízkých Tater, túry v Roháčích, polských Bieszczadech, ukrajinských Poloninách či rumunském Maramureši, Retezatu nebo Apusenách může absolvovat prakticky každý. Liptovské kopy Bez dlouhých dovolených, bez přehnaně vysokých finančních nároků. A právě slovenským, ukrajinským, rumunským, ale i polským Karpatům je věnován festival s výstižným názvem KARPATFEST. První ročník neotřelého festivalu se uskuteční v lůně hor, téměř na hřebeni a přesto blízko civilizaci – ve známém turistickém a lyžařském středisku Donovaly na středním Slovensku.


Nebudeme ale jen posedávat v pohodlí křesla v potemnělém sále, máme připravenou i řadu dalších aktivit. Trek Starohorskými vrchy na krásnou vyhlídkovou Kečku a Kozí chrbát sevřené hřebeny Velké Fatry a Nízkých Tater s možností fandit účastníkům Nonstop běhu hřebenem Nízkých Tater, výstavu fotografií, prodej turistických průvodců, večerní program s tombolou (slosovatelné vstupné) a řadu dalších akcí.

Rovněž zajišťujeme ubytování přímo na Donovalech. Slosovatelné vstupné na festival činí 100 Sk. Ke každé vstupence obdržíte zdarma jeden výtisk časopisu Treking. Objednávky ubytování přijímáme na redakce@treking.cz nebo na telefonních číslech +420 595 136 473 a na Slovensku na +421 915 671 303 nebo přímo během pořádání akce na místě. Cena noclehu ve vlastním spacím pytli je 250 Sk.

POZOR ZMĚNA! Promítání a organizace se přesouvá do zařízení "Stodola" na Donovaloch (hned vedle centrálního parkoviště), místo bude v sobotu vyznačeno směrovkami a propagační plachtou festivalu.

 • Z programu vybíráme:
 • 17.30 - Oficiální zahájení festivalu v promítacím sále
 • 17.40 - Diashow Tatranské pastorále, Tatry ve čtyřech ročních obdobích; audiovizuální pořad, Otakar Brandos
 • 17.55 - Diashow Fatransko – tatranská hřebenovka; Otakar Brandos
 • 18.30 - Karpatské prebúdzanie, začiatok jari v neprístupných zákutiách Karpát; DVD film, Rastislav a Roman Dobrovodskí
 • 18.50 - Stretnutie s medveďom, americké skúsenosti s liptovskými medveďmi; DVD film a beseda SWS – Slovak Wildlife Society, Robo Rigg
 • 20.00 - Diashow Zakarpatská Ukrajina a ukrajinské Karpaty - Černá hora, Svidovec, Boržava, Horhany, Bukovina…; Otakar Brandos
 • 20.40 - Diashow Bieszczady; Tomáš Trstenský
 • 21.20 - Prelúdium, obrazová symfónia prírody Fatier a Tatier; DVD film, Miroslav Lubelan
 • 21.40 - Diashow Apuseni známé i neznámé, rumunské Karpaty; Otakar Brandos
 • 22.10 - Losování tomboly, karpatská hudba a volný program; nevylučujeme další zatím neuvedená promítání
Podzim v Nízkých Tatrách

Mediální podpora

AČCKA České dráhy

Oblíbený portál Hauzi.cz Vám nabízí na výběr chaty a chalupy ze všech koutů země.

Dopřejte si ubytování na horách.

Tip na ubytování v Česku - ubytování Krkonoše.

Tip na ubytování na Slovensku: ubytovanie Vysoké Tatry.