FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NAŠE AKCE, REKLAMA

První ročník Karpatfestu je již za námi

27.6.2007 | Kamil Balaj, Otakar Brandos
Stodola, místo konání akce

V sobotu 23. června proběhl ve večerních hodinách na Donovalech první ročník netradičního festivalu věnovaného Karpatům Karpatfest 2007. Spoluorganizace se chopila slovenská část Karpatského turistického spolku zastoupená Miroslavem Chovanem. I přes porodní bolesti nakonec všechno klaplo ke všeobecné spokojenosti.

Hlavní bod programu – diashow a projekce DVD dokumentů s tématikou Karpaty, proběhlo v prvním patře restauračního zařízení s možností ubytování "Stodola" nad centrálním parkovištěm, jehož majiteli tímto ještě jednou děkujeme za to, že nám na poslední chvíli poskytl přístřeší. Předsálí vyzdobily panely s velkoplošnými fotografiemi Otakara Brandose na téma Karpaty a různé propagační materiály. Medvědi, ústřední téma Karpatfestu 2007 Spoustu zajímavých informací a nástěnných panelů na téma medvědi poskytla SWS – Slovak Wildlife Society, která se životem a chováním medvědů na Slovensku dlouhodobě zabývá. Slosovatelné vstupné 100 SK zaplatila bezmála čtyřicítka návštěvníků z Čech i Slovenska.

Oficiální část byla zakončena losováním vstupenek o hodnotné ceny poskytnuté partnery festivalu. Na noc se účastníkům a návštěvníkům festivalu stala útočištěm Chata Pod Magurou vzdálená jen několik minut chůze. Krásné nedělní ráno a zbytek dne lákal k návštěvě některého z vrcholů Nízkých Tater, Starohorských vrchů nebo Velké Fatry, čehož mnozí také využili.

Partnery prvního ročníku Karpatfestu byli (a touto cestou jim také děkujeme):

  • Trek Sport Trade
  • České dráhy
  • Hiking SK
  • BB info.sk
  • Nakladatelství Vestri
  • Časopis Treking
  • Nakladatelství SKY
Z promítání

Také děkujeme všem zúčastněným za podporu a propagaci Karpatfestu a celého regionu Karpat. Informace k dalšímu ročníku, který se bude konat v jarním termínu v roce 2008 naleznete na brzy na těchto internetových stránkách a na stránkách časopisu Treking.

Oblíbený portál Hauzi.cz Vám nabízí na výběr chaty a chalupy ze všech koutů země.

Dopřejte si ubytování na horách.

Tip na ubytování v Česku - ubytování Krkonoše.

Tip na ubytování na Slovensku: ubytovanie Vysoké Tatry.