www.treking.cz
Home Page kontakty
kontakt
počasí
počasí
počasí online
webcam
sněhové podmínky
sníh
fórum
fórum
 
Karpaty.net
FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NOVÉ ČÍSLO TREKINGU
Nové číslo Trekingu
NAŠE AKCE, REKLAMA

Aktuality z provozu na lesních železnicích

18.10.2004

Lesní železnice LÚŽ Tanečník
Na jednom z nejkrásnějších úseků bývalých lesních drah v Karpatech - na úseku Tanečník – sedlo Beskyd (na původní Kysucko-oravské LŽ, dnes LÚŽ Tanečník) probíhal v průběhu léta čilý stavební ruch a brigádnické aktivity členů Krúžok, které byly završeny 16. října 2004 slavnostním výjezdem pracovního vlaku s lokomotivou DH 100 na sedlo Beskyd. Pracovní tábory a obnova trati bude probíhat i v příštím roce.

BKL Cisna
Novým lákadlem na bieszczadské LŽ v Cisně by mohla být od příští sezony parní lokomotiva Las, zakoupená ze zrušeného cukrovaru Kruszwica. Obnova parní lokomotivy probíhá částečně v depu v Cisně-Majdanu, kde byly vyrobeny i dva otevřené výletní vozy pro turistické vlaky. Jako doplňující informaci k této LŽ uvádíme, že od 12.12.2004 je zastavena osobní doprava ŽSSK v úseku Medzilaborce – Lupków (z důvodu zastavení návazné dopravy PKP na polské straně na trati Zagorz – Lupków). Z iniciativy slovenských drah (ŽSSK) by měla být doprava obnovena již k 1.5.2005 (za předpokladu, že dopravu však obnoví i polské PKP).

Lesní železnice ČHŽ Čierny Balog
Na koleje ČHŽ přibyla 19. listopadu 2004 rumunská parní lokomotivy 764.407R (lokomotiva byla vyrobena v dílnách v Reghinu až v roce 1985 s v.č. 604, poté jezdila do roku 1988 na rumunské LŽ Margina), která by měla posílit řadu parních lokomotiv ČHŽ pro turistické vlaky. Na kamionu se naopak do Rumunska vydala motorová lokomotiva Faur Lxd 2-285, kterou dočasný pobyt na ČHŽ zachránil před polským kovošrotem, a bude tak sloužit novému zákazníkovi (mluví se i o službě na úzkorozchodných drahách Korsiky). Druhý "rumun" č. 302 zůstává definitivně na kolejích ČHŽ.

Foto A. Kučera, T. Hodr

Oblíbený portál Hauzi.cz Vám nabízí na výběr chaty a chalupy ze všech koutů země.

Dopřejte si ubytování na horách.

Tip na ubytování v Česku - ubytování Krkonoše.

Tip na ubytování na Slovensku: ubytovanie Vysoké Tatry.

E-mail: redakce@treking.cz
All rights reserved • www.karpaty.net • © KARPATY.net