www.treking.cz
Home Page kontakty
kontakt
počasí
počasí
počasí online
webcam
sněhové podmínky
sníh
fórum
fórum
 
Karpaty.net
FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NOVÉ ČÍSLO TREKINGU
Nové číslo Trekingu
NAŠE AKCE, REKLAMA

Na Ukrajinu bez víz

3.4.2005

Dne 31. března 2005 podepsal prezident Ukrajiny výnos č.j. 569/2005 "O dočasném bezvízovém režimu pro občany členských zemí Evropské unie a Švýcarské konfederace", v souladu s nímž se zavádí bezvízový způspb vstupu občanů těchto zemí na území Ukrajiny v termínu od 1.5.2005 do 1.9.2005.

Zmíněný normativní akt byl usnesen za účelem zabezpeční náležité přípravy a organizace mezinárodního písňového konkurzu "Eurovision 2005" na Ukrajině a vytvoření příznivých podmínek pro vstup organizátorů, účastníků a hostů této akce a rovněž rozvoje turistiky na Ukrajině.

Zároveň v průběhu období aprobace jednostranného zavedení bezvízového režimu bude uskutečněna důkladná analýza všech jeho aspektů s cílem následující liberalizace režimu vzájemných cest občanů Ukrajiny, EU a Švýcarské konfederace.

Usnesení hlavy Ukrajinského státu o zavedení bezvízového režimu pro občany EU a Švýcarska je praktickým uplatněním eurointegračního úsilí Ukrajiny a je zaměřeno na zabezpeční volného pohybu lidí, zboží, služeb a kapitálu.

Zavedení bezvízového režimu ukázalo otevřenost Ukrajiny světu a věříme, že napomůže prohlubování hospodářských, kulturních, vědecko-vzdělávacích a humanitárních styků mezi naší zemí a jejími evropskými sousedy.

Oblíbený portál Hauzi.cz Vám nabízí na výběr chaty a chalupy ze všech koutů země.

Dopřejte si ubytování na horách.

Tip na ubytování v Česku - ubytování Krkonoše.

Tip na ubytování na Slovensku: ubytovanie Vysoké Tatry.

E-mail: redakce@treking.cz
All rights reserved • www.karpaty.net • © KARPATY.net