FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NAŠE AKCE, REKLAMA

Z Maďarských Karpat přímo do lázní

28.2.2022 | PR

Pro většinu lidí, když se řekne maďarské Karpaty, tak si ihned vybaví skvělé tokajské víno zlatavé barvy, které je pro tuto oblast tak typické. Město Tokaj ale proslulo i tím, že se stalo centrem maďarského boje o nezávislost. Proběhla tam také rozhodující bitva mezi Maďary a Rakušany, která zajistila Maďarům svobodu.

Dalšími zajímavostmi, které tam naleznete, jsou také nejrůznější jeskynní systémy, které ve svých dlouhých (i 25kilometrových) podzemních chodbičkách skrývají nádherné krasové útvary a fosilní pozůstatky na vápencových stěnách.

Věděli jste ale o tom, že toto není všechno? Termální lázně Maďarsko jsou tou nejlepší volbou na prázdniny pro celou rodinu!

Nejlepší termální lázně v Maďarsku:

Miskolctapolca

Miskolctapolca patří mezi nejvíc jedinečné, celoročně otevřené, termální lázně v celé Evropě, jelikož se nachází přímo v krasových jeskyních. Pokud toužíte po neskutečném zážitku jako ze snu, ve kterém budete obklopení uměním, které vytvořila příroda samotná, tak tyto lázně jsou přímo pro vás.

Spousta lidí, která navštívila lázně Miskolctapolca, tak tvrdí, že tamější voda má velice příjemnou teplotu, vzduch je čistý, kvalitní a voní vnitrohorskou hlubinou, ba i někteří přisuzují těmto areálům léčivé účinky.

V těchto jeskyních se nachází celá spousta zajímavých míst, ve kterých se můžete hýčkat a kochat krásou krápníků. Mezi turisty oblíbené prostory patří bazén pod hvězdnou oblohou tzv. "Star Hall", ve které se nejen ponoříte do termální vody, ale také tajuplných zvuků, které vás přivedou do uklidňujícího meditačního stavu.

Navíc se tam také nachází komplex tradičních finských saun, které nabízí prostory pro nejrůznější množství lidí - od dvou do třiceti lidí.

Egerszalók

Egerszalók také patří mezi nejvíc oblíbené maďarské termální lázně, a to kvůli travertinovým terasám, které se tam nachází. Na světě naleznete pouze dva další podobné útvary, a to v Turecku a USA. Pro tuto oblast typická bílá usazenina vznikla dlouhodobým vrstvením minerálů z termální vody na vápenci a postupným tvarováním terasy.

V případě těchto lázní se hlavně jedná o otevřené venkovní prostory, ve kterých můžete relaxovat, jak v létě, tak i v zimě, protože teplota vody během celého roku dosahuje i 32 °C. Dětský bazén je ale otevřený jenom a pouze během letní sezóny a je zpřístupněn pro děti, které dosáhly minimálně 10 let věku.

I tam naleznete tradiční finské sauny, ale toto je pouze zlomek z toho, co vám termální lázně Egerszalók nabízí. Můžete tam také využívat mnoha dalších služeb např. skvělého wellnessu, SPA a termální restaurace, která velice ráda vyhoví vaším osobním požadavkům, ať už se jedná o alergeny nebo zdravotní diety.

V případě, že máte rádi kempování, tak pro vás lázně Egerszalók připravilo širokou nabídku možností, ať už se rozhodnete přijet kdykoliv a s kýmkoliv např. dětmi nebo domácím mazlíčkem.

Demjén

V této maličké maďarské vesničce, Demjén, kousek od města Eger, se nachází jedny z nejvíc známých termálních lázní, které se jmenují Cascade Hotel a nabízí zážitky pro celou rodinu.

První částí tohoto velice propracovaného a obrovského lázeňského komplexu tvoří podzemní systém bazénů a tobogánů, který je inspirován filmem Avatar. Dohromady tam bazénová plocha vytváří 1500 m2 jeskynních prostor, ve kterých si můžete užívat kouzelného a uklidňujícího vodního šumu.

Bylo tam zřízeno i SPA, které se chlubí tím, že se přizpůsobuje ročním obdobím a neustále pro zákazníky obměňuje své nabídky, ale kvalita služeb je pořád na stejně vysoké úrovni.

Pokud vás během vodní zábavy chytne hlad, tak se budete moci v jakýchkoliv prostorách lázní bez problémů najíst nebo si dát nějaký výborný drink.

Zdroj: Nejlepší termální lázně v Maďarsku na Kdyjet.cz.

Oblíbený portál Hauzi.cz Vám nabízí na výběr chaty a chalupy ze všech koutů země.

Dopřejte si ubytování na horách.

Tip na ubytování v Česku - ubytování Krkonoše.

Tip na ubytování na Slovensku: ubytovanie Vysoké Tatry.