www.treking.cz
Home Page kontakty
kontakt
počasí
počasí
počasí online
webcam
sněhové podmínky
sníh
fórum
fórum
 
Karpaty.net
FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NOVÉ ČÍSLO TREKINGU
Nové číslo Trekingu
NAŠE AKCE, REKLAMA

Na Ukrajinu méně vlaků

6.7.2007

Hranice

Přestože se vlakové spojení z Čierné nad Tisou do Čopu stalo díky rostoucí buzeraci na silničních přechodech mezi Slovenskem a Ukrajinou, spojené s přípravou na vstup do Schengenského systému, stále více využívané turisty, Železničná společnost Slovensko musela přistoupit k redukci vlaků na Ukrajinu. Hlavním důvodem bylo zřízení nového způsobu odbavení přímo na hranici podle požadavků EU. Nový způsob zatím však kromě nesmyslného prodloužení doby pobytu na hranici a odstavení vlaku v rozpálených polích, kde nelze sehnat ani vodu a výsledně i omezení počtu vlaků nepřinesl cestujícím vůbec nic. Naopak návrat o 20 let zpět…

Při cestě na Ukrajinu vlakem je třeba zdůraznit, že nejvíce využívaný spoj R 8 Dukla (odjezd z Košic v 7.24 h) odjíždí z Čierné nad Tisou již 8.40 h !!! - tzn. v této stanici stojí pouze 2 minuty a nelze zakoupit ani jízdenky do Čopu, natož občerstvení ap. (vše je tedy nutné zajistit v Košicích, vč. jízdenek Čierná n. T. - Čop!). Naopak vlak stojí v prostoru "nikoho" "teoreticky" plánovaných 40 minut (ale i občas 90 minut!!), takže zde je potřeba se obrnit trpělivostí, neboť z rozpáleného vlaku vás strážci hranice EU nepustí! Jejich počínání je směšné oproti vstřícnosti a úsměvům ukrajinských kolegů, kteří vás uvítají v Čopu... Počítejte však i se zpožděným příjezdem do Čopu.

Více informací najdete v Tiskové zprávě ŽSSK www.zssk.sk.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. oznamuje cestujúcim, že od nedele 1. júla 2007 sa mimoriadne mení cestovný poriadok v úseku Čierna nad Tisou – Čop. Z prevádzkovo-technologických dôvodov a na základe zmeny vybavovania cestujúcich vo vlakoch na hraniciach s Ukrajinou nebude v úseku Čierna nad Tisou – Čop od 1. júla premávať jeden pár osobných vlakov:

  • Os 8864 (odchod z Čiernej nad Tisou o 19.02 h, príchod do Čopu o 19.17 h)
  • Os 8865 (odchod z Čopu o 20.00 h, príchod do Čiernej nad Tisou o 20.15 h)

Ostatné tri páry medzištátnych vlakov v úseku Čierna nad Tisou - Čop budú premávať naďalej bez obmedzenia podľa cestovného poriadku platného od 17. 6. 2007.

Čierna nad Tisou – Čop

  • Rýchlik 8 Dukla odchádza z Čiernej nad Tisou do Čopu v novom čase o 8.40 h. Príchod do Čopu zostal nezmenený o 9.40 h. (10.40 h VEČ).
  • Osobný vlak 8860 má nezmenený odchod z Čiernej nad Tisou o 0.55 h. Príchod do Čopu je posunutý na 1.31 h.
  • Osobný vlak 8862 má posunutý odchod z Čiernej nad Tisou o 16.34 h. Príchod do Čopu zostal nezmenený o 17.20 h.

Čop – Čierna nad Tisou

  • Rýchlik 7 Dukla má nezmenený odchod z Čopu o 18.40 h. (19.40 VEČ). Príchod do Čiernej nad Tisou je posunutý na 19.48 h.
  • Osobný vlak 8 863 má nezmenený odchod z Čopu o 10.37 h a do Čiernej nad Tisou prichádza o 11.23 h.
  • Osobný vlak 8 861 má nezmenený odchod z Čopu o 2.10 h. Príchod do Čiernej nad Tisou je posunutý na 2.56 h.
Aleš Kučera

Oblíbený portál Hauzi.cz Vám nabízí na výběr chaty a chalupy ze všech koutů země.

Dopřejte si ubytování na horách.

Tip na ubytování v Česku - ubytování Krkonoše.

Tip na ubytování na Slovensku: ubytovanie Vysoké Tatry.

E-mail: redakce@treking.cz
All rights reserved • www.karpaty.net • © KARPATY.net