FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NAŠE AKCE, REKLAMA

Cestovní pojištění na hory a covid-19 - na co nezapomínat?

13.4.2022 | Top-Pojištění.cz

Zima je jedním z nejoblíbenějších období, kdy vyrazit na dovolenou. S tou se pojí známá věc jménem cestovní pojištění. Víme, že když jedeme za sportem, měli bychom myslet na riziko úrazu a správně nastavených léčebných výloh. Na co myslet dál? Třeba na odpovídající srovnání aktuální nabídky pojišťoven, výluky i správné zajištění našich sportovních aktivit. A přesně to se dozvíte v našem článku.

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění - co by mělo být jeho základem

Každé cestovní pojištění do zahraničí by se mělo skládat z léčebných výloh, úrazového pojištění a pojištění odpovědnosti za škodu (zvlášť, pokud se chystáte lyžovat nebo cestujete s dětmi či domácími mazlíčky). Limit a obsah pojištění si pak musíte nastavit podle toho, do jaké země máte namířeno, a jak svou dovolenou budete trávit. V tomto případě platí logická úměra - čím dál míříte, případně čím rizikovější aktivity budete provádět, tím vyšší pojistné limity byste si měli nastavit. Jestli se například chystáte do Alp, mělo by vaše cestovní pojištění do Rakouska krytí pro zimní / rizikové sporty a léčebné výlohy v minimální výši 2,5 miliónu korun, spíše vyšší. Stejně tak si ale cestovní pojištění se zaměřením na zimní sporty můžete, respektive měli byste, sjednat i pro dovolenou v tuzemsku.

Cena cestovního pojištění - nebojte se srovnávat

Ceny jednotlivých produktů cestovního pojištění se mohou poměrně dost lišit. U všech pojišťoven najdete nejčastěji odstupňované balíčky, které se liší výši limitů, krytím i rizikům spojených s cestovním pojištěním covid-19. Nebojte se tedy všechny produkty i nabídky pořádně srovnat - s tím vám pomůže přehledná online kalkulačka, ve které si nastavíte všechny odpovídající parametry.

Pojištění základních rizik, včetně rizika covid-19 a pojištění pro zimní sporty, vyjde například 4člennou rodinu pro dovolenou v Rakousku od 1 150 Kč do 1 458 Kč.

Cestovní pojištění a covid-19

Při výběru cestovního pojištění se orientujte i podle toho, co všechno v souvislosti s onemocnění koronavirem daná pojistka chrání. Především se jedná o pojištění storna cesty v důsledku nákazy, umístění do karantény v zahraničí nebo onemocnění koronavirem na dovolené s následnou léčbou a přepravou do Česka.

Cestovní pojištění

Pojišťovny se samozřejmě tako orientují podle toho, do jaké země cestujete, respektive podle toho, jaké má k dané destinaci stanovisko MZV ČR. Chystáte se do země, kterou ministerský semafor označuje jako zelenou nebo oranžovou (tzn. země s nízkým rizikem nákazy)? Pojištění bude bez problémů. Cestujete do země, která je označena červeně nebo tmavě červeně (tzn. vysoké riziko nákazy)? Pak bude potřeba si ověřit, zda na ně pojišťovna ve svém produktu neuplatňuje výluku.

Cestovní pojištění do zemí s nízkým a středním rizikem nákazy například nabízí VZP, ČSOB, TOP-pojištění.cz (ERGO) nebo AXA.

Adrenalinové a rizikové sporty

Informace o tom, na které sporty lze jednotlivé produkty cestovního pojištění uplatnit, najdete v pojistných podmínkách a výlukách. Pokud se tedy chystáte vyrazit lyžovat mimo sjezdovku, určitě byste si je měli pečlivě pročíst. Počítejte ovšem také s tím, že určité extrémní sporty mohou být nepojistitelné, případně si za ně připlatíte.

Mezi rizikové sporty se řadí například - monoski, skijöring, snowboardkros, skicross nebo zimní sporty ve snowparku. K nepojistitelným pak například - alpinismus, skialpinismus, skitouring a freeride.

Oblíbený portál Hauzi.cz Vám nabízí na výběr chaty a chalupy ze všech koutů země.

Dopřejte si ubytování na horách.

Tip na ubytování v Česku - ubytování Krkonoše.

Tip na ubytování na Slovensku: ubytovanie Vysoké Tatry.