www.treking.cz
Home Page kontakty
kontakt
počasí
počasí
počasí online
webcam
sněhové podmínky
sníh
fórum
fórum
 
Karpaty.net
FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NOVÉ ČÍSLO TREKINGU
Nové číslo Trekingu
NAŠE AKCE, REKLAMA

Setkání vydavatelů v Karpatech

6.12.2005

O víkendu 3. a 4.12.2005 se na Čierném Balogu na Slovensku, uprostřed karpatských dolin, uskutečnilo mezinárodní pracovní setkání vydavatelů specializujících se na oblast Karpat, za vydavatelství Sky (časopis Treking) se zúčastnil Otakar Brandos, za Konting - Aleš Kučera, za polské vydavatelství Ruthenus - Rafal Barski a další kolegové zabývající se kartografií.

Ze setkání Neformálního setkání, jehož hostitelem byl Aleš Bílek, ředitel lesní úzkorozchodné železničky ČHŽ proběhlo v příjemném prostředí penzionu Aquarius na Čierném Balogu www.aquarius-sro.szm.sk. Na závěr účastníci přijali pozvání ke svezení úzkorozchodnou drezínou Škoda 1202 a vydali se na pochod po zasněžených pláních v okolí Lomu nad Rimavicou.

Hlavním tématem setkání byla nadnárodní spolupráce při vydávání průvodců a fotografických publikací oblasti Karpat. V průběhu listopadu 2006 vyjde průvodce Ukrajinské Karpaty, který by měl pokrýt nejen oblast Zakarpatské Ukrajiny, ale nově se věnovat i turistickým trasám v bývalé Haliči, od vydavatelství Sky www.treking.cz.
Počátkem roku by měla v polském vydavatelství Ruthenus vyjít fotografická publikace Czarnohora (pozn. masiv Černá hora - oblast Hoverly) www.ruthenus.pl a v druhé polovině roku 2006 druhé rozšířené vydání fotografické publikace Karpatské lesní železnice / Karpatske kolejki lesne v částečné polské mutaci s nástěnnou mapou Karpat a vyznačením jednotlivých lesních úzkorozchodných drah www.konting.cz.

Turistika nemohla chybět Za zmínku stojí představit počiny polského vydavatelství Ruthenus - vydání historických pohlednic v reprezentativní knize Zapomniane Bieszczady a reprint ilustrovaných průvodců - nejzajímavějším s ohledem na turistiku v Karpatech je průvodce po Haliči z roku 1919, o rozsahu 510 stran s historickou mapou (který s ohledem na rok vzniku ve značné míře mapuje i turistické cíle v Horních Uhrách - na Slovensku a Podkarpatské Rusi), ale i obdobně precizně provedené reprinty průvodců po Wolyni a města Lwów (z roku 1920).

Aleš Kučera

Oblíbený portál Hauzi.cz Vám nabízí na výběr chaty a chalupy ze všech koutů země.

Dopřejte si ubytování na horách.

Tip na ubytování v Česku - ubytování Krkonoše.

Tip na ubytování na Slovensku: ubytovanie Vysoké Tatry.

E-mail: redakce@treking.cz
All rights reserved • www.karpaty.net • © KARPATY.net